juosteles burnai asmenine patirtis

Mutes lentes miegam – dalos ar personīgo pieredzi!

Mutes lentes miegam – dalos ar personīgo pieredzi!

Rakstā aplūkosim, kas ir mutes lentes, kam tās paredzētas un kādu labumu tās sniedz. Mutes lentes miegam ir īpašas, drošas ādai līmlentes, kas paredzētas pielīmēšanai pie mutes, lai nodrošinātu mutes aizvēršanos miega laikā. Tās lieto, lai miega laikā mute neatvērtos, žokļa muskuļi būtu pareizajā pozīcijā un elpošana notiktu tikai caur degunu.

Kāds ir labums?

Lai gan no zinātniskā viedokļa šī metode nav plaši pētīta, cilvēki jau izsenis ir praktizējuši elpošanu tikai caur degunu. Senatnē dažu indiāņu ciltis centās runāt pēc iespējas mazāk, jo ticēja, ka caur muti ieelpots gaiss ir netīrs.

Tomēr mutes aizlīmēšana nav paredzēta tikai tīrākam skābeklim, tā sniedz daudz vairāk ieguvumu. Aplūkosim dažus no tiem.

Pareiza un sakārtota žokļa pozīcija

Bieži cilvēki nezina, ka žoklis un zods deformējas un noslīd uz iekšu, ja miega laikā mute ir atvērta un elpošana notiek caur muti. Tādējādi daži žokļa muskuļi atslābst un laika gaitā deformējas ne tikai zods, bet arī seja kopumā.

kvepavimas per nosi ir per burną skirtumai

Taisni, nedeformēti zobi

Tas ir īpaši aktuāli bērniem un viņu vecākiem. Ja vēlaties, lai bērniem izaugtu taisni zobi un skaists žoklis, izmantojiet mutes aizlīmēšanas metodi saviem bērniem. Ir pieejamas īpašas lentes ar caurumu vidū, kas palīdz noturēt lūpas cieši kopā miega laikā.

Interesants fakts – senajiem indiāņiem visi bija plati žokļi un taisni, veselīgi zobi, jo viņi vienmēr elpoja tikai caur degunu. Īss video par to: https://www.youtube.com/shorts/PLVRzSjO594

Knarkšanas mazināšana

Viena no priekšrocībām, ko var pamanīt jau īsā laika periodā, ir knarkšanas samazināšanās vai pilnīga novēršana.

 

Vairāk enerģijas un labāks noskaņojums

Šis varētu būt galvenais ieguvums, kas visvairāk jūtams jau pēc pirmās nakts ar aizlīmētu muti. Tas nav nekāds brīnums – elpojot miega laikā tikai caur degunu, ķermenis saņem par 30% vairāk skābekļa.

Kas dod lielāku skābekļa daudzumu?

  • Efektīvāka enerģijas ražošana: Skābeklis ir būtisks šūnu mitohondrijiem, kur notiek enerģijas ražošana.
  • Labāka smadzeņu darbība: Smadzenes ir viens no visvairāk no skābekļa atkarīgajiem orgāniem. Palielināts skābekļa pieplūdums var uzlabot kognitīvās funkcijas, atmiņu un koncentrēšanās spējas.
  • Veselāka asinsrite: Skābekļa piesātināts asinis uzlabo asinsriti, kas var mazināt sirds un asinsvadu slimību risku.
  • Spēcīgāka imūnsistēma: Palielināts skābekļa daudzums var uzlabot organisma spēju cīnīties ar infekcijām.
vandens burbulas deguonis

Personīgā pieredze

Pirmo reizi par to dzirdēju no kāda trenera, kurš interesējas ne tikai par muskuļiem, bet arī par elpošanas tehnikām. Tas, ko viņš toreiz stāstīja, likās nedaudz dīvaini, taču domāju, ka daudziem, pirmo reizi dzirdot par mutes aizlīmēšanu pirms miega, tas var šķist neparasti un neierasti.

Tā kā kādu laiku jau praktizēju Wim Hof elpošanas vingrinājumus un biju dzirdējis par deguna plāksteriem miegam, nolēmu padziļināti izpētīt, kādu labumu dod mutes plāksteri un to lietošana.

Viss sākās ar iegādāto audiogrāmatu James Nestor – “Breath”. Ja jūs interesē elpošana un dziļākas tēmas, jums patiks šī grāmata.

Noklausījos grāmatu un nolēmu izmēģināt šo metodi. Nedaudz pameklēju internetā, vai Latvijā ir pieejami speciālie plāksteri. Neatradu. Ja kaut kur arī bija, tad tikai no ārzemēm. Mans ziņkārīgums bija pārāk liels, tāpēc nolēmu negaidīt un izmēģināt metodi. Aizgāju uz aptieku un iegādājos parastu līmlenti.

Pirmais mēģinājums - neveiksmīgs

Pirmajā reizē sajūtas bija patiešām dīvainas. Uzlīmēt izdevās diezgan labi. Nezināju, ne kā, ne cik daudz līmēt, tāpēc darīju to ne par daudz, ne par maz – vienkārši, lai mute nebūtu vaļā.

Apgūlos un jutu, ka gribas gan klepot, gan niezēt, gan lūpas žūst, gan vēl kaut kas. Pēc 30 minūtēm noņēmu līmlenti, jo visu šo laiku jutos neērti. Tiešām neiesaku izmantot parasto līmlenti, jo tā diezgan stipri pielīp un nav patīkami, to noņemot.

Nepadoties!

Nu, nekas, domāju, mēģināšu nākamajā vakarā. Tā arī izdarīju. Kad pienāca gulēšanas laiks, atkal uzlīmēju plāksteri. Apgūlos, dīvainas sajūtas, atkal gribējās klepot, lūpas žuva, bet centos būt mierīgs un par to nedomāt. Šoreiz izdevās aizmigt. Nogulēju apmēram 2 stundas un pamodos. Diskomfortu nejutu, bet gribējās noņemt plāksteri. To noņēmis, turpināju gulēt bez tā.

Trešajā naktī darīju to pašu un neticēsiet – nogulēju visu nakti, ne reizi nepamostoties. Pamostoties, nevarēju noticēt enerģijas pieplūdumam. Zināt to rīta sajūtu – “ai, vēl nedaudz pagulēšu” vai “pagulēšu vēl pāris minūtes”? Tas bija pilnīgs pretstats. Un tas nebija tikai psiholoģisks noskaņojums. Tik tiešām jutu neizskaidrojamu enerģijas daudzumu no rīta, un garastāvoklis bija lielisks.

Ātri pierasts

Nākamajās naktīs darīju to pašu, un katru reizi, pamostoties, jutos daudz enerģiskāks nekā parasti.

Pēc kāda laika vairs nejūti tik lielu enerģijas pieplūdumu, jo tas kļūst par normu būt labi izgulējušamies un enerģiskam katru rītu.

Godīgi sakot, ļoti ātri pierod pie mutes plāksteriem, un, ilgāk tos lietojot, šķiet, ka, uzlīmējot plāksteri, smadzenes saprot, ka ir pienācis gulētiešanas laiks, un izdodas ļoti ātri aizmigt.

Viss ir individuāli!

Svarīgi atzīmēt, ka rakstā tiek stāstīta personīga un individuāla pieredze, un to nevajadzētu uztvert kā zinātniskus ieteikumus vai pierādījumus. Šo informāciju vajadzētu uztvert individuāli un apzināties, ka katra cilvēka pieredze var būt atšķirīga. Ja jums ir veselības vai miega traucējumi, ir svarīgi konsultēties ar kvalificētiem veselības speciālistiem, kuri var sniegt jums individuālus ieteikumus, ņemot vērā jūsu veselības stāvokli un vajadzības.

Esiet stipri un veseli! 🙂

Izmēģiniet to arī jūs!

Vai esi izmēģinājis šo metodi?
Dalies ar savu pieredzi komentāros! 😊

Atbildēt

Shopping cart

1
lvLatvian